ПАМ’ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО.

Вже 71 рік несемо ми квіти до могил загиблих. Несемо з вдячністю в серцях. Не згасає пам’ять про тих, хто приніс у жертву Другій світовій війні своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших. Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була та війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої.
Весна іде квітчасто, гордо, юно,
Як втілення найчарівніших снів,
О, весно красна, знову повернулись
з історії… твої жахливі дні.

Зранку 6 травня 2016 року відбувся мітинг-реквієм «Вони боролися за нашу свободу», присвячений відзначенню 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 71-ї річниці завершення Другої світової війни.

«Хто не пам’ятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», – ці слова Максима Рильського червоною ниткою пронизали сценарій заходу. Ведучі провели тонку паралель між подіями минувшини та сьогодення, між долями наших дідів-прадідів у роки Другої світової війни і долями своїх ровесників, які воюють зараз в зоні АТО. Як і сімдесят років тому на нашій землі знову рвуться снаряди, свистять кулі, палають міста й села, гинуть люди, страждають діти...

Завершився захід уже традиційною хвилиною мовчання в пам’ять про всіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять усіх невинно вбитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення

6 травня в нашій гімназії пройшов щорічний фестиваль воєнних пісень «Пам’ятаємо! Перемагаємо!». Учні 5-11-х класів виконували воєнні пісні з років козацької України по пісні сьогодення. Вкладаючи свою душу діти виконували пісні, що розкривали історію, що торкались серця… Деякі пісні без сліз було майже неможливо слухати, так вони чіпляли за живе.

Приуроченою до цієї дати стала музично-літературна композиція учнів початкової школи «Дві війни», де переплелися події минулого та сучасного, коли разом із спогадами про часи Великої Вітчизняної війни учні переживають події, які відбуваються сьогодні на Сході України.
«Дві війни – один біль», «Тільки пам’ять не сивіє»; представники волонтерського загону ініціювали провели акцію «Пишаймося Вашою Перемогою». В рамках заходу учні, адресно привітали ветеранів. Ця акція стала не просто символічним вшануванням пам’яті Подвигу дідів та прадідів, а справжнім, щирим спілкуванням двох поколінь.

У бібліотеці створено книжково-ілюстративну виставку-панораму «Війна без права забуття», на якій представлено документи про місце Другої світової війни в історичній пам’яті українського народу. Матеріали експозиції розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. Виставка поділена на тематичні розділи: «1939-1945: над пам’яттю роки не владні», «Невідомі сторінки війни»


День Соборності України

/Files/images/nova1/IMG_4408.JPG В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли уряд Української Народної Республіки проголосив Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з’єднання Західної Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято - День Соборності України.

/Files/images/nova1/IMG_4423.JPG У стінах Сахновщинської гімназії відбулися заходи присвячені Дню Соборності України. Були проведені виховні години по класах, інформаційні хвилинки на уроках історії, виставка літератури з даної тематики.

Учні 5-8 класів прийняли активну участь у відкритому заході під гаслом «В єдності наша сила». Ведучі заходу Даценко Владислава, Перець Олена Шумлянська Софія та Мокляк Антон познайомили присутніх зі святковою атмосферою на Софіївській площі у Києві під час проголошення Злуки.

Учениці 5-Б класу Василиха Регіна, Степаненко Наталя, Козелок Єлизавета декларували вірш В.Сосюри « Любіть Україну». Учнівський колектив 6 класу співав патріотичні пісні. Звучав гімн України.

Заочна екскурсія нашою Батьківщиною відбувалася під час перегляду фрагментів відеофільму «Мальовничі куточки України». Захоплення дітей викликали стародавні замки, національні природні парки, краса річок та степів України.

Поринути в ту історичну епоху, познайомитися з головними державними діячами С.Петлюрою, В.Винниченком, К.Левицьким учням допомогли фрагменти відеофільму «Становлення української державності».

Соборність - це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у наше спільне щасливе майбутнє.


Новорічні свята

/Files/images/nova1/IMG_3845.JPGНоворічні свята! Цілий місяць святкового настрою, подарунків, ігор, розваг. А також довгоджані зимові канікули.

Цикл свят розпочався із дня Святого Миколая. Учні 4-х класів під керівництвом Самігулліної Л.Г. підготували і провели святкове дійство "А хто, хто Миколая любить!" для учнів початкових /Files/images/nova1/IMG_3836.JPG класів. Також учні 5-х та 6-го класу з класними керівниками Перкіною С.Ф., Кобою С.Ю. та Домахіною В.О. радо зустріли Святого Миколая з подарунками і побажаннями добра і всього найкращого.

Новорічні вечори розпочалися 24 грудня святом для 7-8-х класів. 25 грудня відбулися свята для учнів 5-6-х класів та 9-11- х класів. І завершилися 28 грудня святковим дійством для учнів початкової школи.

Всі учасники свят підготувати новорічні маскрадні костюми, привітання. Кожному учаснику була надана можливість розкрити свої таланти. Діти співали, танцювали, розігрували новорічні сценки, брали участь у хороводах, іграх, розвагах.

Цьогорічні свята запам'ятаються як дітям, так і вчителям.

Також гімназисти стали активними учасниками виставок "Різдвяна писанка", "Замість ялинки - зимовий букет" та новорічної стінгазети.


Правова освіта

/Files/photogallery/1450/DSCN7354.JPG На виконання Указу Президента України від 08.12.2008 р. № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 871-р, з метою розвитку інтересу в учнів до правових знань та попередження правового нігілізму з 07.12 по 12.12.2015 року проведено декаду правових знань.
Протягом декади /Files/photogallery/1450/IMG_9007.JPG правового виховання було організовано і проведено наступні заходи:
· Сьомого грудня відбулося відкриття тижня правових, завданнями та планом проведення декади правових знань.
· В шкільній бібліотеці було організовано виставку літератури з правової тематики.
· Класоводи 1-4 класів провели години спілкування: «Всі діти мають право на любов і підтримку». Класні керівники провели години спілкування на тему «Права та обов’язки дітей».
· Серед учнів 9-10 класів проведено конкурс на кращу газету з правової тематики. Найкращу газету представили учні 11 класу.
· Серед учнів 5-8 класів проведено конкурс малюнків на тему «Права очима дітей», 1-4 класів конкурс малюнків на тему «Конвенція прав дитини очима дітей у малюнках».
· Педагогом-організатором було організовано і проведено круглий стіл парламенту школи з теми: «Відповідальність підлітка».
· Серед учнів 10 класу було проведено анкетування щодо обізнаності учнів з проблеми насильства у суспільстві.
· Серед учнів 9-10 класів було організовано конкурс рефератів на тему «Конвенція прав людини», «Я та мої права».
- Вчителем правознавства було оформлено правовий куточок «Юридична консультація».
· Згідно з планом тижня правових знань Психологічною службою гімназії було проведено заняття «Торгівля людьми - ганебне явище сучасності». Також було переглянуто фільм «Станція призначення – ЖИТТЯ!».
Під час проведення декади правового виховання учні гімназії показали активну позицію в навчанні, обговоренні нагальних проблем прав і свобод людини. Приймаючи активну участь у дискусіях із запропонованих питань, учні мали можливість сформувати своє ставлення до багатьох проблем, зокрема до держави як інституту захисту прав і свобод людини , до прав людини як її власних можливостей.


Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає

/Files/images/nova1/IMG_3566.JPG/Files/images/nova1/IMG_3567.JPG Згадуємо. Пам’ятаємо. Не забуваємо…

Тоді, у ті часи, коли
Держава відбирала кусень хліба,
На вулиці голодними вони
Живилися дітьми своїми.
Тоді, у ті часи, коли
У 32-ім –33-ім році
Земля подарувала щедрі колоски,
Та люди гинули на кожнім кроці.

У п´ятницю, 27 листопада, у актовій залі було проведено годину пам´яті на тему: “Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає”. Учням 8-11 класів було розказано про жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.
В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку.
Вустами ведучих прозвучав«закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.
Під час проведення заходу звучали записи класичної музики: «Реквієм» Моцарта, «Соната» Бетховена, Гімн «Боже, великий, єдиний» на музику М.Лисенка, слова О.Кониського.
Учні знову змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодну сім’ю українського народу.
Серця учнів та вчителів не залишились байдужими під час скорботної хвилини мовчання та вшанування пам’яті загиблих в 1932-1933 роки.
То чи не годі говорить,
Що жаху цього не було!
Адже це визнав цілий світ.
То ж запалім свічу, бо був Голодомор!


ПОСВЯТА В ПЕРШОКЛАСНИКИ-ОДНОКАШНИКИ

/Files/images/nova1/IMG_43432.jpg Школа - це дивовижний світ. Є в ньому місце і для напруженої праці, і для розваг та відпочинку. У понеділок 23 листопада в гімназії у першокласників відбулось свято. По перше, вони стали учасниками цілого шоу, по-друге, вони нарешті стали справжніми школярами-першокласниками.

Перші дні навчання маленьких першокласників швидко минули. І, як винагорода за напружену працю, відбулося традиційне свято для молодших учнів – «Посвята в школярі маленьких першокласників», яких гостинно прийняла у свої обійми наша школа.

Найсвітліша дорога на світі –
Це дорога до знань, до школи,
Пам”ятайте це, любі діти,
Не забудьте цього ніколи.
І хоч вчитись нелегко буває,
Та наука завжди хороша.
Кожна в світі людина знає,
Що знання – це найлегша ноша.

43 учні першого класу разом зі своїми вчителями Приходько Валентиною Олексіївною та Олендаренко Оксаною Олександрівною вирушають у подорож до Країни знань, яка закінчиться лише через 11 років. На початку свята вітальне слово мала директор гімназії Науменко Зінаїда Іллівна, яка традиційно привітала першокласників у великій дружній шкільній родині, побажала дітям здоров’я, успіхів, наполегливості у навчанні, відмінних оцінок. Тож хочеться побажати, щоб життя наших першачків завжди билося чистою джерельною водою. Успіхів вам! Натхнення, терпіння, нових відкриттів на нелегких, але цікавих шкільних стежинах.


«За честь, за славу, за народ»

/Files/photogallery/1433/66545т 006.jpg 23 жовтня у Сахновщинській гімназії відбувся благодійний ярмарок, присвячений Дню захисника України (14 жовтня) та визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія...
/Files/photogallery/1433/66545т 019.jpg Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
Сьогодні, діти нашої матері України, наші бійці в зоні АТО сумлінно виконують свій синівський обов’язок. Вони – теперішній голос нашого сумління, наша гідність. Вони своїм прикладом показують силу та незламність українського духу.
«Революція гідності», події на Донбасі... Вони /Files/photogallery/1433/66545т 016.jpg тривожать наші душі, не залишають байдужими жодного громадянина країни, і тому кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Революції гідності і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня, заради чого захищають нашу Україну воїни АТО.
І тому педагогічний колектив, учні, батьки Сахновщинської гімназії вирішили розпочати акція милосердя.
Захід покликаний сприяти дуже благородній меті – кошти виручені із осіннього ярмарку будуть перераховані учаснику АТО, котрий отримав поранення в одному з боях, колишньому випускнику нашого закладу.
На ярмарок діти принесли дуже багато тістечок, печива, пиріжків, тортів. Також на продаж було виставлено маса різноманітних виробів.
А щоб підтримати боєздатність Української армії, бойовий дух солдатів й офіцерів учні написали листи бійцям, виготовили обереги, намалювали малюнки.
Ми повинні рухатись вперед новими шляхами, до нових звершень, до нових висот.
Рухатись разом – дорослі і діти.
«Ми тут. Ми всі. Ми є. Ми гурт. Єднаймося. Ми є той грунт подій майбутніх вирішальних»


День учителя

/Files/photogallery/1426/IMG_3361.JPG Жовтень щедрий на барви осінні
День учителя – свято ж яке!
Освітянській великий родині
Дітвора шле вітання палке!

Сьогодні усі надзвичайно красиві,
Тож сонечком сяйте нам, будьте щасливі!
Ці зустрічі з вами цікаві, охочі,
Щоб зорями сяяли вчительські очі,

А учні у школі трудились на славу,
І вище ваш труд цінувала держава!

З професійним святом своїх вчителів гімназисти вітали 2 жовтня вітальними листівками, фотовиставкою «Шкільна родина», святковим концертом та самотужки проведеними уроками (як і в попередні роки учні 9-10 класів взяли на себе обов’язки вчителів), а ще – щирими посмішками та добрими побажаннями.


Конкурс "Щедрість рідної землі"

/Files/photogallery/1420/IMG_3316.JPG Ах, Осене, яку красу несеш в собі,
Міняєш барви і пейзаж...
Ми пропонуємо тобі
Прийти до нас на вернісаж!
Поглянь, в картинах — стільки гам,
Твоя краса на них горить.
І радісно сьогодні нам.
Що з нами ти в цю дивну мить.
Ти на Землі змінила все,
Вдягла у золото пожеж.
А діти цю цю красу несуть
На виставку і в душу — теж!

/Files/photogallery/1420/IMG_3320.JPG 30 вересня уСахновщинській гімназії відбувся конкурс "Щедрість рідної землі", приурочений Дню вчителя. Це свято в цьому році припало на кінець вересня та першу неділю жовтня, коли починає жовтіти листя, рясно пригріває сонечко своїми променями «бабиного літа». Для творчої людини немає нічого неможливого, адже творча людина - творча в усьому. Що, здавалося, на перший погляд, можна створити з овочів та фруктів (звичайно, /Files/photogallery/1420/IMG_3322.JPG

якщо мова йдеться не про приготування страви)? Як показав конкурс - можна. Поробки наших учнів здивували своєю оригінальністю та отримали заслужене визнання. Вигадкам дітей не було меж. Гімназисти виготовили поробки з природнього матеріалу, який подарувала нам осінь: це солодкий і неперевершений кулінарний шедевр учнів початкової школи – торт у вигляді України; переглядаємо виставку далі і бачимо: ось круторогі воли поважно тягнуть гарбу із дарами осені: овочами та фруктами, а довгоногий журавель ( диво із осінніх квітів) пропонує нам смачнющий виноград, трохи далі на сонечку (виріб із неочищеної кукурудзи) гріється їжачок (здобне тісто) та хоче випити чаю із золотої чашки (виріб із макаронів) і поласувати запашним короваєм, а господар дійства – дідух (із житнього колоса) - все це оглядає своїм поважним поглядом та оберігає від всього злого і нечистого.

…Довгі коси розплела,
Спілі яблука на возі
До бабусі привезла.

Вітром двері відчинила:

- Дари з воза забирайте!
Павутинкою злетіла:
- Через рік мене чекайте!


День партизанської слави

/Files/images/nova1/IMG_3095.JPG Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020 в Україні відзначається День партизанської слави.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

Ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму. Учні Сахновщинській гімназії приєдналися до відзначення цього славного свята. На тематичній лінійці учні з великою вдячністю говорили про мужність, стійкість та самовідданість учасників війни, вшановували всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам.

Пам’ять… Вона нетлінна й вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, тих речей, які зберігають колишні партизани, і не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє героїчне життя можемо дізнатися сьогодні тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

Наш обов’язок – згадувати про них не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував цю перемогу, хто загинув у цій страшній війні.

За мене, за тебе, за всю Батьківщину,

Хто фронтом звитяги йшов поруч з тобою,

Боровся з фашизмом, тоді партизанив

І ворога нищив героєм незнаним.

Згадай їх усіх, замордованих, вбитих,

І гідно живи їх життям недожитим


День визволення Сахновщини від німецько-фашистських загарбників

/Files/photogallery/1419/IMG_3060.JPG Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові люди. Але не старіє, не зникає пам’ять тих літ.Все далівідходять грізні і важкірокиДругої світової війни, але не згасаєпам'ять про тих, хто не шкодував своєїкрові, хто приніс на вівтар свободи найдо­рожче — життя.

17 вересня Сахновщина святкує 72-ліття з дня /Files/photogallery/1419/IMG_3069.JPG визволення від німецько-фашистських загарбників.

Протягом тижня в гімназії проходили низка заходів, приурочених цій даті: виховні години, уроки мужності тощо. Учні початкової школи (2-4 кл.) створили осінні квіткові композиції, а середньої і старшої школи надана честь марширувати з піснею по центральній площі селища.

Учні-волонтери привітали ветеранів війни зі святом.

Шановні ветерани! Низький уклін вам за нашемирне життя, за те, що зберегли Україну від фашизмуі неволі.Земний вам уклін за той світ, в якому ми зараз живемо, за життя, яке ви нам подарували.


Місячник БЕЗПЕКИ РУХУ «Увага, діти»

/Files/images/nova1/Фото-0233.jpg Добігли кінця дні літніх канікул, а це означає, що діти щодня прямують до школи і зі школи додому. Їх вабить вулиця, адже тут відбувається багато цікавого, захоплюючого, і через це діти іноді потрапляють у небезпечні для життя ситуації.

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання

Місячник безпеки дорожнього руху - це дні масштабних та інформативних заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.

Відповідно до тематики Місячника «Увага, діти», в гімназії були проведені загальні заходи, а саме: виховні години, години спілкування, уроки: у 4-Б класі на тему: «Вивчай! Знай! Виконуй правила дорожнього руху» вчительНестеренко Н. А.., 4-А – урок-тренінг «Правила дорожнього руху» вчитель Мокрій Л. І.

Але найбільш запам’яталась зустріч із працівником ДАІ у 5-6 класах. Школярі активно брали участь в обговоренні теми, відповідали на питання інспектора і показали свою обізнаність у правилах дорожнього руху. Ми сподіваємось, що проведені заходи допоможуть учням уникати аварійних ситуацій на дорозі, і вони ніколи не стануть їх провокаторами.


Вітаємо з початком нового 2015/2016 навчального року!

/Files/images/nova1/IMG_2918.JPG 1 вересня щорічно ми відзначаємо День знань. Це день, коли перший дзвоник прозвучить для наймолодших школярів уперше, а для майбутніх випускників – востаннє. Цей урочистий день найрадісніший для наймолодших дітей учнівської родини – школярів-першокласників.
Світлий вересень знову скликає
В рідні школи своїх дітлахів.
І до книжки, до знань закликає,
Щоб учився тут кожен й мужнів.
/Files/images/nova1/IMG_2919.JPG Головна подія сьогоднішнього свята – до нашого шкільного колективу вливається гомінке і непосидюче поповнення – першокласники.
Тож нехай запам’ятається їм на все життя їхній перший крок до вершин пізнання.
Цього року для 42 учнів 1 класу Двері в Країну знань відчиняють:
1-А клас – Приходько Валентина Олексіївна;
1-Б клас – Олендаренко Оксана Олександрівна.
/Files/images/nova1/IMG_2951.JPG Востаннє одинадцятикласники присутні на шкільній пешовересневій лінійці. Багато років вони зустрічали на цьому майданчику перший день осені. А сьогодні вирушають у доросле життя. Лише один рік – і дитинство назавжди попрощається з ними.
Привітати учнів гімназії з цим радісним святом на шкільному подвір’ї зібрались учителі, батьки та гості.
Директор гімназії Науменко Зінаїда Іллівна привітала всіх присутніх зі святом, побажала учням у новому навчальному році нових успіхів та звершень. А для вчителів — терпіння, щастя, творчого горіння, працьовитих, вдячних учнів.
На святі присутні почесні гості: заступник голови Сахновщинської районної державної адміністрації Волошин Петро Опанасович та головний спеціаліст відділу освіти Сахновщинської районної державної адміністрації Завєзьон Ірина Михайлівна. Вони також привітали учнів із Днем знань, побажали наснаги, добрих успіхів, відваги, славних перемог.
І ось вона настала та хвилина,
Коли наш перший дзвоник продзвенить.
Нехай дзвенить — веселий, галасливий!
Хай срібний голос чують звідусіль!
Хай буде рік шкільний для нас щасливий!
Для цього ми докладемо зусиль.
Право розпочати дзвоником новий навчальний рік надається учням 11 класу Олешку Олександру, Поляцьковому Руслану та ученицям 1 класу Штепі Варварі та Борисюк Валерії.
На перший урок першими запрошуються наймолодші школярі — учні першого класу, котрих поведуть одинадцятикласники.

Кiлькiсть переглядiв: 4287

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.